HOME     PROFIL SPOLEČNOSTI     PRODUKTY     SLUŽBY     VAŠE POPTÁVKA     STÁHNĚTE SI     KONTAKTY     NAPIŠTE NÁM

TĚSNĚNÍ

Nabízíme komplexní návrhy, výrobu a dodávky spirálových, hřebínkových, RTJ, zvlněných, gumoocelových a dalších těsnění.

TĚSNÍCÍ ŠŇŮRY

Společnost Kempchen s.r.o. je prodejcem ucpávkových šňůr mateřské společnosti Kempchen Dichtungstechnik GmBH.

KOMPENZÁTORY

Kempchen s.r.o. je výrobce a prodejce tkaninových kompezátorů, které jsou používány po celém světě.

OSTATNÍ PRODUKTY

Kempchen s.r.o. je prodejcem O-kroužků, FEP-kroužků, mechanických ucpávek, gufer a dalších těsnících produktů.

Profil společnosti

Historie společnosti

Historie firmy se začala odvíjet od roku 1889, kdy ve věku 23 let založil Heinrich Kempchen svou společnost se záměrem zásobovat rozvíjející se hutě a důlní podniky spotřebním materiálem.Dodával například kožené zástěry pro horníky,řemeny pro hnací hřídele parních strojů.Mezi řadou dalších byl ale i jeden produkt, který je se jménem Kempchen spojen i v současnosti.Tímto produktem bylo těsnění.

S rozvojem Porůří se rozrůstal také podnik pana Kempchena, takže v roce 1916 měl již více než 400 zaměstnanců. Podniku se však nevyhnuly ani určité nezdary.V roce 1927 zničil obrovský požár téměř celé zařízení továrny. Světová hospodářská krize v r.1933 přinesla další problémy. Přesto již v roce 1939 dosáhl podnik opět svého dřívějšího obratu.Za druhé světové války byl podnik kompletně zničen, takže musel být po konci války postaven od nákladů.Hospodářský rozvoj Německé spolkové republiky po 2. světové válce znamenal opět značný růst podniku.Firma plynule expandovala a ke konci 80 let se rozrostla až po hranice svých pozemků.Další výstavba již nebyla ve stávajících pozemcích možná.Tak vznikla z obchodního podílu podniku firma HKO GmbH.Tato firma patří v současné době k významným dodavatelům izolačních a textilních materiálů. V r.1978 následovalo založení podniku Kempchen-Weber AG ve Švýcarsku.Tento podnik patří v současné době k nejznámějším podnikům v oblasti těsnící techniky ve Švýcarsku.

V květnu 1998 byla založena v ČR firma Kempchen s.r.o. jako samostatná výrobní jednotka. Společnost se zabývá výrobou tkaninových kompenzátorů, spirálových a plochých těsnění. V roce 2000 byla založena v ČR obchodní společnost Kempchen Trading s.r.o. K posílení pozice v Německu a v Evropě byla začleněna do skupiny Kempchen firma AW Schultze - známý výrobce plochých těsnění z Hamburku v severním Německu.

Kromě výše uvedených podniků působí v rámci skupiny Kempchen další dvě prodejní a servisní společnosti ve východním Německu.Jsou to Leuna Dichtungen GmbH působící v Infra Leuna Gmbh v Leuně a Kempchen Schwedt působící v oblast PCK ve Schwedt an der Oder. Dnes již nejsou největšími odběrateli hutě a důlní podniky jak tomu bylo v prvopočátcích. V současnosti jsou našimi největšími zákazníky chemický průmysl a výstavba investičních celků, kteří potřebují těsnění nejrůznějších typů, velikostí, v malých množstvích, ale i v tisícových sériích.

V roce 2004 se stala firma Kempchen členem nezávislých společností skupiny KLINGER.

Od 1.6.2019 nese společnost nový název KLINGER Kempchen s.r.o.

Výroba v České republice

< - listujte šipkami - >
< - listujte šipkami - >
< - listujte šipkami - >
< - listujte šipkami - >
< - listujte šipkami - >
< - listujte šipkami - >

KLINGER Kempchen s. r. o.
CZ-439 87 Očihov 148
Tel: +420 415 237 970
Fax: +420 415 237 972
E-mail: info@klinger-kempchen.cz
CERTIFIKÁT ISO 9001:2015
iso
© 2012 Cogito - tvorba stránek | XHTML | CSS